Zajęcia stałe w Grójeckim Ośrodku Kultury:

Grójecki Uniwersytet Otwarty, koordynatorką jest Karolina Szadurska. Wykłady dla Uniwersytetu odbywają się w poniedziałki o godz. 11:00. Dodatkowe zajęcia dla uczestników GUO: zajęcia plastyczne (co drugi poniedziałek), zajęcia taneczne (wtorki, środy, czwartki), Klub Brydża (wtorki).

Zajęcia plastyczne dla dzieci, prowadzone przez Agnieszkę Kazałę. Jej obrazy stanowią część zbiorów Strumickiego Centrum Kultury (Macedonia Północna) oraz Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja) – partnerskich miast Grójca. Zajęcia odbywają się w poniedziałki oraz czwartki od godz. 16:00.

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych, prowadzone przez absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Karolinę Piwowarską. Warsztaty odbywają się we wtorki od godz. 17:00.

Chór Miasta Grójec, prowadzony przez dyrygenta, kompozytora, instrumentalistę Jarosława Praszczałka, który od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Spotkania Chóru odbywają się w poniedziałki od godz. 18:00.

Zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez Krzysztofa Pracownika, który od wielu lat jest instruktorem tańca w Grójcu. Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki, piątki i soboty.

Warsztaty emisji głosu, prowadzone przez Jana Zakrzewskiego, wybitnego tenora, który występuje m.in.  z Rodziną Kaczmarków i Bogusławem Morką na scenach w kraju i za granicą. Zajęcia odbywają się w środy od godz. 13:00.

Zajęcia teatralno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Marię Quoos, aktorkę, podróżniczkę i dziennikarkę. Zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 16:30.

Yoga, prowadzone przez Marię Quoos, aktorkę, podróżniczkę i dziennikarkę. Zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 20:00.

Szachy, prowadzone przez Adama Lasotę, wielokrotnego Zwycięzcę Mistrzostw Warszawy y dyplomowanego instruktora szachowego z wieloletnim doświadczeniem. Jego uczniowie zdobywają medale na szczeblu mazowieckim. Zajęcia odbywają się w piątki od godz. 17:00.

Zajęcia muzyczne, od wielu lat prowadzi nauczyciel muzyki Tomasz Ziułek. Zajęcia odbywają się w soboty od godz. 9:00.