W dniu 4 kwietnia 2017 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury przeprowadzony został VII Festiwal Piosenki „O złotą nutkę”. Na Festiwal napłynęło 53 zgłoszeń, po przesłuchaniu nagrań demo i odrzuceniu niekompletnych zgłoszeń, wyłoniono 29 finalistów/. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawowali: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu . Komisja powołana przez Organizatora w składzie:

1. Małgorzata Mikuszewska – ekspert ds.muzyki
  2. Małgorzata Żabińska – ekspert ds.muzyki
  3. Iwona Janus - Sluchaczka Autorskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Laureatka wielu konkursów i festiwali.
  4. Grzegorz Rejer – Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury
  5. Grażyna Dubiel – pomysłodawca festiwalu i przedstawiciel Organizatora

przesłuchała wszystkich uczestników  i dokonała oceny wg następujących kryteriów:

• interpretację prezentowanych utworów,
  • muzykalność,
  • ruch sceniczny,
  • ogólny wyraz artystyczny

Kategoria I – dzieci 7-9 lat

I miejsce – Amelia Marciniak z Raciąża  za „Beatelmania story” Ireny Jarockiej

II miejsce – Nadia Cybulska z Raciąża za „Pogoda ducha” Hanny Banaszak

Wyróżnienie -  Kinga Lisowska   z Warki za „W moim magicznym domu” Hanny Banaszak

Kategoria II – dzieci 10-13 lat

I miejsce – Julia Gąsiorkiewicz  z Warszawy za „Dziecinny pokój” Ewy Bem

II miejsce – Ada Rudzińska i Zuzanna Marczak z Żyrardowa za „Mimo wszystko” Ewy Bem

III miejsce – Julia Grzeszczyk  z Ciechlina za „ Pocałuj mnie na dobranoc” Krystyny Prońko

Wyróżnienie – Aleksandra Sędzielewska z Warszawy za „ Pogoda ducha „ Hanny Banaszak

Kategoria III – młodzież gimnazjalna

I miejsce – Natalia Imbor z Radomia za „Poranne łzy” Krystyny Prońko

II miejsce – Izabela Sierańska z Radomia za Żyj kolorowo” Ewy Bem

III miejsce – Kasia Głogowska z Wolanowa i  Julia Nowak z Grójca obie za „Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej

Kategoria IV – młodzież szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce –Katarzyna Jagodzińska z Góry Kalwarii za „Powrócisz tu” Ireny Santor

II miejsce – Aleksandra Kostępska  z Ostrowca Świętokrzyskiego za „Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej

III miejsce – Karolina Płatek z Jasieńca za „Apetyt na życie” Hanny Banaszak

Wyróżnienie – Karolina Radomska z Góry Kalwarii za „Złoty pierścionek” Ireny Santor

GRAND PRIX FESTIWALU – JAGODA RATAJ z Katowic za „Pożegnanie z bajką” Zdzisławy Sośnickiej

Tegoroczny Festiwal odbywał się pod hasłem „kobiety polskiej estrady sprzed lat”.  Festiwal organizowany był pod Patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu, który był także fundatorem nagród dla laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali torby z gadżetami Grójca przekazanymi przez Gminę Grójec,  kubkami z logiem Festiwalu przygotowanymi przez GOK oraz napojami firmy ACTIV sp.z o.o. z Belska Dużego i słodyczami firmy „OLA” Sp. z o.o. z Mogielnicy .

Serdeczne podziękowania należą się trójce licealistów : Magda Duch, Natalia Górniak i Piotr Gawin za  poprowadzenie Festiwalu i przygotowanie scenariusza imprezy oraz Ani Pietrzak, Kasi Rudnickiej , Zuzannie Jędrzejewskiej i Rafałowi Pawlakowi za pomoc przy organizacji imprezy.

Do zobaczenia za rok.