W dniach 24-25 kwietnia 2017r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się V Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona.  Festiwal został przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych:

• Teatry młodzieżowe
  • Teatry dziecięce
  • Wolna Grupa Teatralna

W Festiwalowe szranki stanęło 16 grup teatralnych z 19 zgłoszonych  z terenu kraju.

Komisja powołana przez Organizatora:

- Barbara Siemion, Przewodnicząca, wdowa po patronie Festiwalu

- Joanna Kasperska, aktorka

- Józef Pless poeta, pisarz

-Magdalena Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie

- Grzegorz Rejer Dyrektor GOK

oceniała występujące grupy biorąc pod uwagę kryteria:

- gra aktorska

- kultura słowa

- wyraz artystyczny

WERDYKT:

Kategoria – Teatry młodzieżowe

I MIEJSCE – Grupa Teatralna Zespołu Szkół w Zaborze za „Więzy”

II MIEJSCE – Teatrzyk 4/6 z Gimnazjum nr 46 w Warszawie za sztukę „Raj”

III MIEJSCE - Koło teatralne przy I Społecznym Gimnazjum im.Reja w Kielcach za  sztukę „Książę”

WYRÓŻNIENIE - Szkolne Koło Teatralne z Gimnazjum w  Błędowie za sztukę „Mogło być gorzej”

NAJLEPSZA KREACJA AKTORSKA - nie przyznano

W przerwie  i poza konkursem wystąpił Teatr 6 i Pół z Gryfińkiego Domu Kultury ze sztuką „Dziewictwo?”

Kategoria – Teatry dziecięce

GRAND PRIX - ex aequo grupy starsza i młodsza Teatru KRYSZTAŁKI z Mińska Mazowieckiego za „A czasu mało” i „W sam raz”

I MIEJSCE – Teatr CHACHAHIHIHEHE z Piaseczna za „Skrzyneczkę z bukowego drewna”

II MIEJSCE – TEATRZYK NieDuży z Warki za „Pana Lampę”

III MIEJSCE – Teatrzyk PROMYKI DZIESIĄTKI z Ostrołęki  za „Brzydkie kaczątko”

WYRÓŻNIENIE – Teatr ABRAKADABRA z Białegostoku za „W poszukiwaniu sensu życia” i Teatr DUDZIĘTA  z Ciechlina za „Skok przez płot”

Patronat nad Festiwalem objął Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Pan Jacek Stolarski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu. Patronat medialny: gazeta „Życie Grójca”, portal „Grójec24.net” , „Jabłonka”.