W Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury w piątek, 9 czerwca  o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy rodzimej artystki Agnieszki Kazały.

Pani Agnieszka ukończyła Historię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pedagogikę i Sztukę na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuje z dziećmi, zarażając je swoją miłością do sztuki. Prowadzi zajęcia artystyczne w języku angielskim w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie i w Grójeckim Ośrodku Kultury oraz warsztaty z historią w tle podczas Turniejów Rycerskich na zamku w Czersku. Udziela też lekcji jęz. angielskiego. Każdą wolną chwilę poświęca twórczości, maluje obrazy o różnej tematyce, stosuje rozmaite techniki.

Swój artystyczny dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury, Ośrodkach Kultury „Świt” oraz „OKO” i Teatrze Kamienica w Warszawie, Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, Tarczynie, Kozienicach.

Agnieszka Kazała bardzo chętnie i z niezwykłą wprawą posługuje się techniką pasteli. Jej "Pastelove Koguty", które zaprezentuje na najbliższej wystawie to wyprawa w świat czystych, intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem, ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych. W swoich pracach uwalnia wrażliwość na otaczająca rzeczywistość, jej różnorodność i barwność. Obcowanie z nimi to porządna dawka pozytywnej energii, to przeniesienie się w bajkowy świat marzeń i tęsknot.
Przyroda sama w sobie jest piękna. Obrazy Agnieszki Kazały pomnażają to piękno, są efektem jej wrażliwości i swoistego romansu z malarstwem.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na wernisaż wystawy 9 czerwca o godz.19.00.
Mam nadzieję, że Państwo, tak jak i ja, zechcą „zapiać" z zachwytu.

Grażyna Wąsikowska