Związek Literatów Polskich oraz Grójecki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na 46. Warszawską Jesień Poezji.
Podczas wieczoru odbędzie się spotkanie z poetą Grzegorzem Trochimczukiem oraz program muzyczno-kabaretowy „Spokojnie, ale nie do końca...” w wykonaniu trio Piotr Paweł Kowalicki, Bartosz Miecznikowski oraz Kamila Malik.
Zapraszamy, 24 października o godz. 17.00 do GALERII Grójeckiego Ośrodka Kultury, Grójec, ul. Piłsudskiego 3.
Grzegorz Trochimczuk – urodzony 9 maja 1946 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (profilaktyka społeczna i resocjalizacja). W czasie studiów realizował audycje literackie w radio studenckim, organizował imprezy w klubie studenckim oraz pracował w kabarecie jako jego współtwórca i autor.
Po studiach zawodowo wykonywał zadania związane z kulturą spożywania alkoholu. Następnie w spółdzielczości mieszkaniowej organizował pracę w zakresie upowszechniania kultury w wielkich osiedlach mieszkaniowych. Trzeci okres zawodowy związany był z kulturą żywienia i pracy na rzecz jakości żywności i rozwoju polskiej gospodarki żywnościowej. Organizował zrzeszenia polskich producentów żywności, wspomagał akcesję do UE.
Zasłużony Działacz Kultury odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Członek Związku Literatów Polskich, autor książek poetyckich: Listy do siebie, Dwa ptaki w jednego przeistacza, Przedmowa, Blisko, 2013 Wiersze, Potomkowie niczego.
Piotr Paweł Kowalicki - muzyk, kompozytor, aranżer, aktor, wokalista, trener wokalny, producent muzyczny, autor tekstów, scenarzysta, wykładowca uniwersytecki, dziennikarz.
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Akademii Świętokrzyskiej.
Twórca audycji i programów muzycznych – edukacyjnych. Współpracował z wieloma orkiestrami i big-bandami m.in. Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, Big – Bandem Wiesława Pieregorólki.
Autor płyt : „Trzy Słowa”, „Do Gwiazd”, „Quo Vadis Polsko czyli Mała Skarga”, „Urodzi się Miłość”, „Artyści Janowi Pawłowi II – Pamiętamy”
Współpracował i współpracuje z wieloma gwiazdami polskiej estrady i sceny oraz TVP, Polskim Radiem, Radiem Kolor, RMF FM, RDC. Wielokrotny juror festiwali i konkursów muzycznych.
Jego kompozycje oscylują wokół soulu, jazzu, musicalu, „muzyki z krainy łagodności”.
Bartosz Miecznikowski - gitarzysta sesyjny. Współpracował na scenie i przy nagraniach płyt takich artystów jak: Jeden Osiem L, Magma, Zdobywcy Pewnych Oskarów, Agnieszka Włodarczyk, Superpuder (obecnie Video), Jay Delano, Ryszard Makowski, Nowator. Udziela się również jako kompozytor (m.in dla: Tv Polsat, Jeden Osiem L, Mezo). Ma na koncie nagrane gitary na ponad dziesięciu płytach, jak i szereg koncertów z różnymi wykonawcami w całym kraju.
Kamila Malik - na skrzypcach gra od szóstego roku życia. Jej zaangażowanie w muzykę rozrywkową doprowadziło do stworzenia szeregu kompozycji na bazie klasycznych utworów z zakresu muzyki latynoskiej, cygańsko-orientalnej, popowych i rockowych, którym dźwięk skrzypiec dał zupełnie nowe brzmienie. Imprezowe sety koncertów Kamili zawierają zarówno porywające tango, flamenco i mambo, jak i covery muzyki filmowej i popularnych utworów popowych.
Kamila jest prawdziwą indywidualnością muzyczną charakteryzującą się właściwymi tylko dla niej cechami gry skrzypcowej. Wykonywane przez nią utwory nigdy nie są takie same, w każdym zamyka się pewna cząstka niej: jej uczuć, nastroju, emocji.