W piątkowy wieczór, 20 października o godz. 18:00 w Galerii GOK odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy interdyscyplinarnej prezentującej owoce trzymiesięcznej, twórczej pracy Pań z Koła Seniora FAMILIA.

Podczas artystycznych spotkań w ramach Projektu “Uwolnij pasję, doskonal duszę”, uczestniczki warsztatów miały okazję odkrywać swoje twórcze potencjały oraz rozwijać swoją kreatywność. Dzięki ich otwartości oraz zaangażowaniu powstało wiele prac malarskich, kolaży oraz instalacji.

W tej niezwykłej podróży po świecie sztuki oprowadzały malarki oraz instruktorki arteterapii: Magdalena Limbach oraz Anna Daria Merska. Miejscem spotkań były sale Grójeckiego Ośrodka Kultury, gdzie w miłej, przyjaznej atmosferze 23 panie z Koła Seniora FAMILIA mogły swobodnie „wyrażać się” poprzez środki plastyczne. Począwszy od poszukiwania znaczenia koloru w naszym życiu codziennym, odczuwania ich symboliki, można było dodatkowo wyrazić się poprzez ruch, gest czy słowo.

Na wystawie zobaczymy wycinanki inspirowane twórczością Matissa, malarstwo gestu wg. Pollocka oraz książkę artystyczną sklejoną ze wspomnień uczestniczek. Dodatkowo poprzez namalowane na płótnach drzewa, wprowadzą nas one w świat ich własnych wizji oraz niewyczerpanych mocy twórczych.

Odbyły się również działania w przestrzeni publicznej naszego Parku Miejskiego, gdzie wspólnie z przechodniami strworzyliśmy instalację „Sieć dobrych słów” utkaną z kolorowych nici na drzewach. Ponadto była też możliwość naniesienia własnych wrażeń na mapę Parku, która niewątpliwie stała się dla wszystkich uczestników narzędziem do bardziej twórczego postrzegania wspólnego otoczenia.

Ekspozycja w Galerii GOK zostanie wzbogacona również o dokumentację fotograficzną oraz pokaz poklatkowego filmu, wykonanego przez Klaudiusza Adamskiego-Kazimierskiego, będącego zapisem cyfrowym procesu wspólnego malowania mandali przez uczestniczki spotkań artystycznych “Uwolnij pasję, doskonal duszę”.

Zapraszamy zatem wszystkich Państwa 20 października na godz. 18:00 do Galerii GOK na niezwykłą podróż do „wewnętrznych światów” naszych twórczych pań z Koła Seniora FAMILIA.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A” oraz ze środków starostwa w Grójcu, gminy Grójec i lokalnych partnerów we współpracy z Grójeckim Ośrodkiem Kultury.

Anna Daria Merska