Wystawa interdyscyplinarna „Sztuka Młodych Grójec” już na stałe wpisuje się w kalendarz wystaw artystycznych w Galerii GOK. Podczas 3 edycji przeglądu prac młodych talentów, zgodnie z tradycją zaprezentujemy rysunki, prace malarskie, grafiki, fotografie oraz prace literackie wybranych nastoletnich twórców uczęszczających do szkół na terenie powiatu grójeckiego i nie tylko. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 listopada (piątek) o godz. 18:00.

Nawiązując do charakteru poprzednich edycji, nasi młodzi twórcy przedstawią własne, indywidualne spojrzenia na otaczającą ich rzeczywistość. Często w tych poszukiwaniach zaglądają we własny świat marzeń, snów, fantasmagorii. Tegoroczna wystawa będzie wprowadzała odbiorcę w zupełnie inne, nowe spostrzeżenia. Będzie ona pełna symboli i metafor. W prezentowanych pracach świat przedstawiany będzie przechodził w impresje, realizm magiczny, wręcz surrealizm. Będzie dużo kontrastów, odważnych połączeń formalnych i zestawiań kolorystycznych.

Autorzy prac: Dominika Bednarczyk, Aleksandra Biedrzycka, Natalia Bielacka, Bartek Bobrowski, Ola Dębowska, Olga Dębska, Ala Dąbkowska, Marcelina Górniewicz, Natalia Grochal, Dominika Hamera, Angelika Jakubowska, Basia Kochańska, Zofia Karas, Lena Karbowiak, Julia Katana, Mikołaj Mateusiak, Natalia Mazur, Oliwia Muszyńska, Marta Najda, Zuzia Poncyliusz, Julia Senator, Katarzyna Szawłoga, Magda Wójcik, Marysia Zapadka, Damian Zawadzki

Zapraszam zatem serdecznie 17 listopada na godz. 18:00 do wspólnego odkrywania świata oczami naszych młodych twórców. To również od nas, odbiorców zależy, co dalej stanie się z tymi wizjami i ich twórcami; jak będą się rozwijać, wzrastać, współtworzyć naszą przyszłość.

Anna Daria Merska
Kurator wystawy