Zapraszamy na wystawę prac studentów i absolwentów Wydziału Sztuki UTH Radom, której uroczyste otwarcie odbędzie się 19 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Wystawa rozpoczyna w naszym mieście obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ekspozycja będzie związana i inspirowana pojęciem wolności i jej pojmowaniem przez młodych ludzi.

"This is my right. Right given by God. To live a free life. To live in freedom." Śpiewa Paul McCartney. Wolność - słowo odmieniane przez wszystkie przypadki. Ostatnio nawet nadużywane. Wolność jest dla nas jak zdrowie - docenisz, gdy ją stracisz. Nie wszystkim dane jest cieszyć się wolnością. Inna jest dla artysty, inna dla więźnia czy powstańca. Więc skoro ją masz, korzystaj z niej. Korzystaj z życia - oddychaj, chodź, myśl i mów co chcesz. Najlepiej w doborowym towarzystwie, wśród przyjaciół, którzy dodają nam skrzydeł, gdy wszyscy inni chcą je podciąć. Tam jest koniec twojej wolności, gdzie jest początek czyjejś.” Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem"...

Autorzy prac: Mariusz Mateusz Andrzejczyk, Katarzyna Sylwia Bocheńska, Eliza Duda,Weronika Filipiak, Magdalena Gajda, Marcin Gajda, Anita Garbowicz, Monika Gerszewska, Barbara Ignacak, Artur Kapturski, Michał Krawczyk, Marlena Kuć, Aleksandra Leszczynska, Magda Lewicka, Anna Ludwicka, Edyta Martczak, Anna Daria Merska, Mikołaj Mieota, Olga Nosal-Nłądek, Elżbieta Nowak-Morales, Paulina Panuś, Ewa Pawłowicz, Martyna Piasta, Alicja Rawicka, Irina Ryczkowa, Dominika Suwała, Anna Szostek, Artur Wąsowicz, Michał Wójcicki

Kurator wystawy: Dr Katarzyna Pietrzak