W piątek, 23 marca o godz. 18:00 w Galerii GOKu podczas otwarcia wystawy, powitamy wspólnie obrazy Barbary Ignacak, która zaprezentuje barwne oblicza tytułowej „Kobiety..”.

Po raz pierwszy w Grójcu będziemy mieli okazję podziwiać pełną odsłonę wystawy indywidualnej znanej nam już z zachwycających przedstawień natury autorstwa Barbary Ignacak, która od wielu lat (od 1995 roku) działa w Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Grójeckiej. Tym razem głównym tematem swych malarskich impresji uczyniła kobietę: zmysłową, łagodną, ponętną. Malarka ukazuje jej integralne połączenie z przyrodą. Wyraźnie można zaobserwować jak się łączą i wtapiają w siebie wzajemnie w przepięknym tańcu pełnym swobody, spokoju i poczuciu ukojenia, spełnienia.

Nasza artystka swoją przygodę ze sztuką pielęgnuje od dzieciństwa. Już od 1984 roku prezentuje ona swoje prace malarskie, rysunkowe, grafiki oraz tkactwo. Swój warsztat szkoliła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz ukończyła Wydział Sztuki – Grafikę na Politechnice w Radomiu. Jej dorobek artystyczny prezentowano na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.im. w Kozienicach, Ojrzanowie, Poznaniu, Radomiu, Strumicy (Macedonia), Warszawie, Zwoleniu. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów w kraju i za granicą.

Barbara Ignacak mieszka w Warce. Na co dzień pracuje jako pedagog w gimnazjum i szkole podstawowej. Jej motto to: "Sztuka łagodzi obyczaje", co z pełnym zaangażowaniem przekazuję swoim uczniom.

Serdecznie zapraszamy do Galerii GOKu w ten jeden z pierwszych wiosennych dni, 23 marca na godz. 18:00 by spotkać się z naszą artystką i podziwiać wspólnie obrazy ekscytującej natury kobiety. To spotkanie może stać się impulsem do obudzenia drzemiącego w nas głęboko połączenia z naturą.

Anna Daria Merska