Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji to cykl jednodniowych wydarzeń artystycznych, realizowanych latem, w małych miejscowościach, wychodzący naprzeciwko potrzebie uczestnictwa w życiu kulturalnym ich mieszkańców.

Celem projektu jest pokazanie wartościowych wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej. Realizowanie działań artystycznych i edukacyjnych na skwerach, boiskach, zabytkowych rynkach, ulicach – sprzyja atrakcyjnemu przyswajaniu różnych form sztuki i nadaje projektowi unikatowy charakter.

W programie każdego całodniowego festiwalu znajdują się spektakle profesjonalnych teatrów ulicznych, działania teatralne i parateatralne (pantomima, performance, drama), działania plastyczne (tworzenie strojów scenicznych, kukiełek, scenografii), gry zręcznościowe i wielkogabarytowe zabawki. Nad realizacją projektu czuwają doświadczeni artyści i animatorzy.

Podczas Karawany zaciera się granica między widzami a twórcami. Ci, którzy przyszli z zamiarem oglądania, stają się uczestnikami gier, tworzą kostiumy i scenografię, odgrywają własne mini-przedstawienia – by w końcu obejrzeć spektakl.

Jest to jedyny objazdowy edukacyjno-animacyjny festiwal realizowany w takiej formie na Mazowszu.

Program (25 sierpnia, Grójec):

16:00 - Bajkowe Przedstawienia - opowiada Michał Malinowski z MuBaBao
17:00 - 20:00 - PODWÓRKO WYOBRAŹNI - podróż do świata bajek i innych kultur, edukacyjny plac zabaw kreatywnych, warsztaty, zabawy, animacje - MuBaBao
20:00 - ,,Tank'' - Grupa MUZIKANTY
20:45 - Pokaz ogniowy - GrupaPROMETEO