Już 26 listopada o godzinie 18.00 - sala widowiskowa GOK.
cena biletu: 30zł - do nabycia w ksero GOK

TRIO "KURAKAS"

„Kurakas” w języku Quechua (jeden z języków Inków-Indian Ameryki Południowej) znaczy „Wysłannicy Inków”. Trio „Kurakas” istnieje od 2008 roku – tworzą go dwaj Peruwiańczycy oraz Polak:

• MIRKO FERNANDEZ SANCHEZ
• RAFAEL ALFARO ALVARADO
• MACIEJ MALEC - puzonista i konferansjer.
Głównym założeniem zespołu jest prezentowanie muzyki, tradycji, historii, geografii i obyczajów czyli szeroko pojętej kultury krajów Ameryki Łacińskiej. Muzycy występują w oryginalnych strojach, a podczas koncertów grają na instrumentach charakterystycznych dla tamtego kręgu kulturowego takich jak: zaponias, quena, chajchas, bombo, charango, bongosy czy fletnia Pana. Podczas występu są prezentowane zarówno znane utwory jak np. „MAKARENA”, „LAMBADA” czy „QUANTANAMERA” jak i te rzadziej grywane jak chociażby „LA CUCARACHA”, „ACHACACHI” czy „EL CONDOR PASA”. Gorące rytmy muzyki latynoskiej, niezwykle barwny sposób prowadzenia koncertu, oryginalne instrumenty i wirtuozeria muzyków nie mogą nikogo pozostawić obojętnym.