GPZG roczna listopad 2021

Od 5 do 31 listopada w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się wystawa, na której zostaną zaprezentowane prace malarskie i rysunkowe artystów z Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej, zatytułowana „AUTOportret”.
Autoportret musi zadowolić i portrecistę i portretowanego zanim zobaczy go świat. Nie ma tu miejsca na kompromis – artyści jako bohaterowie i autorzy własnej sztuki są dla siebie bardzo ważni, dlatego z pełną świadomością podejmują wyzwanie stworzenia formy przedstawienia.
Artyści należący do GPZG to osoby w różnym wieku, o różnym wykształceniu i uprawiający różne zawody.
Wspólnie wystawiają swoje prace w Grójeckim Ośrodku Kultury, z którym współpracują od lat. Grupa Plastyków Ziemi Grójeckiej istnieje od 2018 roku i jest nieformalną grupą ludzi, których łączy pasja do sztuk plastycznych, wywodzących się ze środowiska artystycznego oraz twórców amatorów. Przede wszystkim kontynuuje ona tradycje, które od 1991 towarzyszyły Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Grójeckiej.
W wystawie wezmą udział: Monika Feliksiak, Irena Gnatowska, Eliza Gnatowska, Jerzy Górecki, Jolanta Lusa, Anna Młyniec, Daniel Nowak, Leokadia Podoba, Patrycja Rusin, Anna Ryszkowska, Dariusz Sieczka, Karolina Wróblewska.
Wystawa dostępna będzie w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury oraz w formie wirtualnej.
Serdecznie zapraszamy!