31 maja, piątek

16:30 Kraina Cudów
18:00 Avengers: Endgame NAP

KRAINA CUDÓW (animacja)
June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

AVENGERS: ENDGAME (fantastyka)
Kontynuacja przeboju z 2018 roku. Thanos wygrał - zebrał wszystkie Kamienie Nieskończoności i dzięki swej rękawicy unicestwił połowę wszelkiego życia we wszechświecie. Zrozpaczeni i zmęczeni ostatnią batalią Avengersi zostają zasileni przez nową członkinię, Kapitan Marvel. Gdy bohaterowie ponownie ruszają za Tytanem, okazuje się że przebiegły Thanos zniszczył rękawicę, aby nie mogli wykorzystać Kamieni w celu odwrócenia zaklęcia. Mijają lata, świat stacza się ku zagładzie, rządy upadają. Wszędzie panuje anarchia, nie tylko na Ziemi, ale w całym kosmosie. Nieoczekiwanie znów pojawia się Scott Lang, były skazaniec, który pomógł Kapitanowi Ameryce w ucieczce podczas "Civil War". Uwięziony był przez te lata w wymiarze kwantowym. Lecz ku odkryciu Ant-Mana, minęło nie pięć lat, a pięć godzin. Okazuje się, że wymiar kwantowy może dać Avengersom szansę na odwrócenie planu Thanosa i uratowanie wszystkich poległych przyjaciół.

DKF JASMINUM: O OJCACH I SYNACH (dokument)
Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie "Powrót do Homs", który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

Nominacja do Oskara za najlepszy film dokumentalny 2019, Główna  Nagroda Jury Festiwalu Sundance 2018