🎭 Wczoraj, 6 lutego 2020 roku, w ramach corocznych "Spotkań Teatralnych przy Parku", na deskach Sali Widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury wystąpiły dwa teatry: Teatr Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pod kierownictwem Pani Izabeli Rękawek oraz Teatr Akademia Wyobraźni z Lądka Zdroju, którego kierownikiem artystycznym jest Pani Karolina Sierakowska.

Teatr Rękawiczka wystawił dla naszej publiczności, w formie pantomimy, autorską sztukę "W pewnym miasteczku", której scenarzystą i reżyserem jest sama Pani kierownik Teatru. Młodzi aktorzy ze średnich szkół zachwycili nas poezją ruchu, kolorystyką i żywym gestem.

Natomiast Teatr Akademia Wyobraźni przeniósł nas w świat baśni, prezentując nam spektakl z dużymi kukłami wielkości człowieka "Baśń o dwóch braciach" (scenariusz i reżyseria Jacek Zuzański, Paweł Pawlik), na podstawie znakomitej baśni Gustawa Morcinka "O ubogim Szewcu i chciwym Młynarzu". Sztuka dostarczyła publiczności wiele uśmiechu i wzruszeń.