relacje Anna Myniec 01042022 plakat biay

„Re:lacje czyli formy zapisu” to pierwsza indywidualna wystawa malarstwa Anny Młyniec. Tytułowe formy zapisu to zestaw obiektów malarskich na płótnie i na papierze będących efektem procesu twórczego, który powstał w ciągu ostatnich dwóch lat. Ekspresyjne zestawienia kolorów i form przybierają różne kształty i faktury tak, by uobecnić intensywność wrażenia emocji, poruszenia chwili. Czasem są one bardziej złożone a przy tym niemal monochromatyczne. Inne pulsują kolorem i sensualną strukturą. Możemy nie tylko je zobaczyć, ale i niemal dotknąć. Abstrakcyjny język malarstwa pozwala na eksplorowanie własnego ukrytego wymiaru rzeczywistości oraz jej doświadczania.

Artystka pracuje z płótnem, papierem, materiałem, farbami akrylowymi. Jak sama mówi „maluję ekspresyjnie, poddaję się chwili, oddaję emocje kolorami, ruchem pędzla i strukturą. Dla mnie to forma medytacji.”

Anna Młyniec - nie boi się eksperymentować i sięga po różne formy i techniki. Obecnie najbardziej pochłania ją malarstwo (studia w pracowni malarstwa profesora Henryka Gostyńskiego na ASP w Warszawie) i grafika warsztatowa (studia w pracowni grafiki warsztatowej profesora Rafała Kochańskiego na ASP w Warszawie). Studiowała również komunikację wizualną i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prywatnie blisko związana jest ze swoim miastem – Grójcem, gdzie od 2018 roku pełni funkcję prezes Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej. Organizuje wystawy oraz plenery dla artystów należących do grupy. Zawodowo zajmuje się komercyjnym projektowaniem graficznym.