Orszak Trzech Króli, który co roku, 6 stycznia, przechodzi ulicami wielu miejscowości w Polsce, a także na świecie, przejdzie również po raz trzeci ulicami Grójca!

Orszak przywraca do publicznej przestrzeni wspólne kolędowanie, rozumiane zarówno jako śpiewanie kolęd „pełnym głosem”, jak i tradycję wystawiania przedstawień jasełkowych i obchodzenia domostw przez kolędników wędrujących od drzwi do drzwi w okresie Bożego Narodzenia między 25 grudnia a 6 stycznia, nazywanego po staropolsku “godami”. Zwieńczeniem tego okresu jest Święto Epifanii, Objawienia Pańskiego, potocznie określane jako Święto Trzech Króli.

Chcemy pokazać jak cennym, aktywnie i twórczo spędzonym czasem może być okres Świąt Bożego Narodzenia – w wymiarze tak rodzinnym, jak i właśnie społecznym.

Orszak startuje 6 stycznia 2018 r., około godz. 13.00, po mszy św. w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Grójcu. Każdy uczestnik orszaku dostanie koronę! Towarzyszyć nam będą m.in. Trzej Królowie, którzy pojadą konno oraz trzy anioły na szczudłach. Orszak zakończymy na rynku miejskim w Grójcu, przy występach artystycznych oraz wspólnym kolędowaniu ze scholą „Fletnia Pana”.

Orszak Trzech Króli w Grójcu powstaje dzięki współpracy mnóstwa organizacji i instytucji działających na terenie Grójca: Grójeckiego Ośrodka Kultury, Parafii pw. Św. Mikołaja w Grójcu, Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Duszpasterstwo Młodzieży MAGIS, szkół z terenu Grójca, PSP Nr 1, PSP Nr 2, PSP Nr 3, Oddziałów Gimnazjalnych w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Urzędu Miasta i Gminy Grójec, ZHP Grójec, Scholi Fletnia Pana przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Komendy Powiatowej Policji Grójec, Straży Miejskiej w Grójcu, Jednostki Wojskowej Ogrodzienice oraz Orkiestry Dętej OSP Grójec.

Organizatorzy

Tak w styczniu 2016 wyglądał pierwszy  Orszak Trzech Króli w Grójcu: https://www.youtube.com/watch?v=b67Ewp9i1K8