Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów plastycznych, podczas których będzie możliwość rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie malarstwa, rysunku czy grafiki warsztatowej.

Najbliższe zajęcia z malarstwa odbędą się już 13 stycznia (sobota) w Galerii GOK. Poprowadzi je dr Łukasz Rudecki. Jest on absolwentem Katedry Sztuki (Obecnie Wydział Sztuki) Politechniki Radomskiej. Posiada dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zrealizował 6 wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Szczecin, Łódź). Uczestniczył w ok. 40 wystawach zbiorowych, m.in. (Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był dwukrotnie nagradzany. W roku 2009 po obronie rozprawy zatytułowanej „ N-FIGURY. Konkret, aluzja, symbol w moim malarstwie“ otrzymał tytuł doktora sztuk plastycznych. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Do udziału w warsztatach malarskich zapraszamy dzieci w wieku 9 – 11 lat - godz. 12:30 – 13:30; młodzież 12 – 18 lat - 14:00 – 15:30 oraz dorosłych - 16:00 – 18:00. Nie trzeba mieć szczególnych umiejętności, wystarczy chęć otworzenia się na własną kreatywność i potrzeba tworzenia. Organizator zapewnia podstawowe materiały artystyczne i papier. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zatem proszę zgłaszać się na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 509653853.

Anna Daria Merska