Grójecki Ośrodek Kultury w styczniu zaprasza na kolejny z cyklu wieczorów narodowych - wieczór cypryjski.

W programie wieczoru: koncert muzyki cypryjskiej w wykonaniu zespołu Ayran Band, prezentacja multimedialna Marty Gawrychowskiej autorki bloga "Podróże od kuchni", quiz z nagrodami degustacja. Podczas koncertu poznamy różne oblicza muzyki cypryjskiej, czerpiącej w dużej mierze z greckiej i tureckiej tradycji muzycznej, a więc przepełnionej nieparzystymi rytmami i orientalną melodyką. Porwiemy do tańca, ale też oczarujemy rzewnymi melodiami.

Wystąpi zespół w składzie:

Anna Nguyen Viet - wokal, gitara

Dorota Błaszczyńska - skrzypce, wokal

Jacek Sienkiewicz - mandolina, wokal

Michał Szergiel - gitara basowa, kontrabas

Łukasz Biliński - perkusja i perkusjonalia

" ...Cypr – kraj Afrodyty kusi pięknymi plażami i smacznym jedzeniem, ale czy tylko?

Co dokładnie ma do zaoferowania wyspa wielkości województwa opolskiego? Okazuje się, że naprawdę wiele. Podróż po Cyprze może się okazać wspaniałą przygodą, o czym opowie Marta Gawrychowska – podróżniczka, która kocha odkrywać lokalne kuchnie i nowe, ciekawe miejsca. Razem z nią przemierzymy cypryjskie miasta i miasteczka, góry Troodos i plaże, w tym tę, na której wylęgają się tysiące żółwi. To będzie przewodnik subiektywny, praktyczny i smaczny, więc nie przychodźcie na prezentację głodni, bo od zdjęć cypryjskich przysmaków na pewno pocieknie wam ślinka! Widzimy się 25 stycznia!..."

cyt. Marta Gawrychowska

Zapraszamy 25 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 sala widowiskowa Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

fot. Marta Gawrychowska", www.podrozeodkuchni.pl