W piątek 11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej, wręczenie dyplomów i nagród laureatom III Biennale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione“. Spośród 873 prac, nadesłanych z 50 pracowni plastycznych z województwa mazowieckiego, wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych. Wśród laureatów są również dzieci z Grójca. Reprezentując Grójecki Ośrodek Kultury nagrody zdobyły:

w kategorii II - miejsce II Oliwia Muszyńska (lat 11) oraz wyróżnienie Zofia Karas (lat 10);

w kategorii III - miejsce II Dominika Hamera (lat 15) oraz miejsce III Marta Najda (lat 13) oraz wyróżnienie: Alicja Dąbkowska (lat 14).

Na wystawie będą też prace: Natalii Bielackiej (lat 11), Zuzanny Poncyliusz (lat 11), Aleksandry Dębowskiej (lat 14) oraz Dominiki Bednarczyk (lat 16). Wyżej wymienione osoby uczęszczają na warsztaty malarskie do Pracowni Artystycznej Anny Darii Merskiej. Do wystawy zakwalifikowały się również prace dzieci rozwijające swoje umiejętności plastyczne pod okiem Agnieszki Kazały (Takie Tam Warsztaty) prowadzącej zajęcia w Grójeckim Ośrodku Kultury, a wśród nich Blanka Oziemska (lat 10), Maja Majewska (lat 11), Adrianna Matulka (lat 8), Zuzanna Lipińska (lat 6), Joanna Hetnarowicz (lat 6) oraz Małgorzata Fatkowska (lat 10).
Ponadto pozaregulaminowe wyróżnienie przyznane przez Jury otrzymała Marta Sowińska (lat 12) reprezentująca PSP nr 1 w Grójcu, gdzie plastyki uczy Maria Jakubczyk. Pozostałe dzieci biorące udział w wystawie z tej placówki to: Klaudia Tatar (lat 11) oraz Weronika Kusio (lat 10) (pozalekcyjnie uczęszcza do PAADM).
Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję.
Anna Daria Merska