W dn. 28 września 2017 r. o godz. 18.00 w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór z okazji powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Klub powstał w ramach działalności Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu.  Na wniosek ówczesnego dyrektora Jacka Adamskiego, decyzją Rady  Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych wpisany do rejestru w dn. 6 sierpnia 1992 r.  grójecki DKF został powołany do życia.

Doskonałą okazją uczczenia 25-lecia DKF jest 120 rocznica urodzenia Poli Negri. W czasie jubileuszowego wieczoru zostanie wyświetlony niemy film „Mania”, w roli głównej Pola Negri. Dodatkową atrakcją będzie autorska muzyka na żywo zespołu Czerwie. Jest to najlepszy zespół w Polsce grający tego typu muzykę. Zaprosiliśmy wielu twórców i działaczy, którzy mieli wpływ na powstanie i działalność grójeckiego klubu filmowego.