15 września, piątek

17:00 Pokolenia

19:00 Barry Seal: Król przemytu

NIEDOPARKI (Animacja, Dubbing)

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

BARRY SEAL (Dramat biograficzny, Napisy)

Film opowiada prawdziwą historię. W tym sensacyjnym dramacie Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala, człowieka, który swoją biografią mógłby obdzielić kilka osób. W wieku piętnastu lat był pilotem, jednym z najzdolniejszych, najlepszych pilotów Ameryki, miał na koncie również udział w wojnie w Wietnamie. Pracował na usługach kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín oraz dla… CIA. Za głowę Seala słynny baron narkotykowy Pablo Escobar wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. Za przywiezienie go do Kolumbii żywego – milion dolarów. Tłem historii jest wielka polityka, w której przewijają się najważniejsze nazwiska Ameryki.

Występują: Tom Cruise ("Mission Impossible", "Na skraju jutra", "Ostatni Samuraj")

Reżyseria: Doug Liman ("Na skraju jutra", "Mr. & Mrs. Smith", "Tożsamość Bourne'a")

POKOLENIA (Dokumentalny)

„Pokolenia” to pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny, zrealizowany z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To historia współczesnej Polski opowiedziana za pomocą fragmentów dzieł realizowanych w WFF. Z czterystu pięćdziesięciu tytułów powstałych we Wrocławiu reżyser wybrał blisko czterdzieści. Ich fragmenty, poczynając od „Pokolenia” Wajdy, przez filmy Chęcińskiego, Hasa, Kutza, Polańskiego aż po Holland, Kieślowskiego, Marczewskiego, Zanussiego i wielu innych, układają się w opowieść o Polakach od czasu okupacji hitlerowskiej, przez terror czasów stalinowskich, „naszą małą stabilizację”, marzec ’68, niespełnione nadzieje epoki gierkowskiej, stan wojenny aż po wybory 4 czerwca 1989 roku. Przewodnikiem po współczesnej Wytwórni i po Wrocławiu jest... Zbyszek Cybulski.

Reżyseria: Janusz Zaorski ("Syberiada polska", "Matka Królów", "Szczęśliwego Nowego Jorku")

Cennik kina GOK

Bilet normalny 2D/3D: 18/22 zł