REPERTUAR KINA GOK 28 września – 1 października 2017

15:00 O czym szumi las

17:00 Na pokuszenie

19:00 TO

OBCHODY 25-LECIA GRÓJECKIEGO DKF-u, POKAZ FILMU MANIA I KONCERT MUZYKI ZESPOŁU CZERWIE

28 września 2017 r. o godz. 18.00 w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór z okazji powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Klub powstał w ramach działalności Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu.

Na wniosek ówczesnego dyrektora Jacka Adamskiego, decyzją Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych wpisany do rejestru 6 sierpnia 1992 r. grójecki DKF został powołany do życia. Doskonałą okazją uczczenia 25-lecia DKF jest 120 rocznica urodzenia Poli Negri.

W czasie jubileuszowego wieczoru zostanie wyświetlony niemy film „Mania”, w roli głównej Pola Negri. Dodatkową atrakcją będzie autorska muzyka na żywo zespołu Czerwie. Jest to najlepszy zespół w Polsce grający tego typu muzykę. Zaprosiliśmy wielu twórców i działaczy, którzy mieli wpływ na powstanie i działalność grójeckiego klubu filmowego.

O CZYM SZUMI LAS (Animacja, Dubbing)

Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

TO (Horror, Napisy)

W mieście Derry, lokalne dzieciaki znikają jeden po drugim, zostawiając po sobie tylko szczątki. Wkrótce potem, w miejscu znanym jako The Barrens, jednoczy się grupa siedmiorga dzieci, by walczyć z dziwnym i przerażającym klaunem, zwanym Pennywise. Jedno z nich - Bill Denborough, planuje osobistą vendettę na klaunie.

30 lat później, Mike Hanlon - jedyny z paczki, który pozostał w Derry wzywa pozostałych członków "Club Losers", gdyż w tajemniczy sposób znów znikają dzieci. Problem w tym, że wszyscy zapomnieli, co miało miejsce tamtego lata. Dzięki przysiędze krwi, przyjaciele z dzieciństwa znów się jednoczą. Muszą odzyskać swoje wspomnienia, odnaleźć "klucz" do zabicia Pennywise i zakończyć jego tyranię.

Ekranizacja głośnej powieści Stephena Kinga.

Występują: Bill Skargard ("Atomic Blonde"), Jaeden Lieberher ("Mów mi Vincent")

Reżyseria: Andres Mauschietti ("Mama")

NA POKUSZENIE (Dramat/Western, Napisy)

Gdy mężczyźni przelewają krew na froncie, grupa uczennic pod przewodnictwem wychowawczyń Marthy i Edwiny próbuje żyć normalnie. Czas dzielą między naukę francuskiego i dobrych manier a codzienne obowiązki. Monotonię zakłóca John McBurney, ranny żołnierz, którego jedna z dziewcząt znajduje podczas grzybobrania. Przybycie mężczyzny staje się wielkim wydarzeniem w życiu pań i panien: w ruch idą suknie, biżuteria i schowana na specjalną okazję whisky, a dawny porządek trzęsie się w posadach, bo stojące dotąd na szczycie hierarchii Martha i Edwina wcale nie cieszą się największą atencją gościa.

Laureat Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes 2017 za najlepszą reżyserię.

Występują: Colin Farrell ("Alexander"), Nikole Kidman ("Inni"), Kirsten Dunst ("Wywiad z wampirem")

Reżyseria: Sofia Coppola ("Między słowami", "Maria Antonina", "Przekleństwa niewinności")

DKF JASMINUM: KONSTYTUCJA (Dramat, Napisy)

Bohaterowie różnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.

Vjeko jest 60-letnim nauczycielem w liceum, który poświęcił całe swoje życie badaniu chorwackiej historii i języka. Mieszka w zaniedbanym lokum wraz ojcem, przykutym do łóżka byłym oficerem Ustasze, faszystowskiej armii chorwackiej. Na domiar złego przed niespełna rokiem tragicznie zginął partner Vjeko, wiolonczelista Bobo.

Pozbawiony chęci do życia bohater jedyną radość znajduje w wieczornych spacerach, podczas których prowokacyjnie włóczy się po mieście w makijażu i kobiecym ubraniu. Pewnej nocy zostaje pobity przez grupę wyrostków aż do utraty przytomności. W szpitalu Maja, dobiegająca pięćdziesiątki pielęgniarka, rozpoznaje we Vjeko lokatora tej samej kamienicy, której piwnicę zamieszkuje.

Maja pomaga Vjeko wrócić do domu, gdzie zaczyna opiekować się nie tylko nim, ale również jego kalekim ojcem. W zamian Vjeko zgadza się pomóc mężowi Mai, dyslektycznemu policjantowi Ante, przygotować się do egzaminu z konstytucji chorwackiej. Ante jest Serbem i tylko z tego tytułu wciąż napotyka na nieprzyjemności w pracy.

Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie różnych ludzi, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

Pokaz w ramach cyklu "Festiwale, Festiwale".

Cennik kina GOK

Bilet normalny 2D/3D: 18/22 zł