Zapraszamy, 15 stycznia na godz. 17.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu na mszę św. i koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie powstał w 2004 roku.  Członkami  Zespołu są  artystycznie uzdolnieni studenci, nie tylko naszej najstarszej wiodącej uczelni ekonomicznej w Polsce, ale  także innych uczelni warszawskich. Zespół  rozwija się bardzo dynamicznie, obecnie liczy ok. 90-ciu członków.

Na program Zespołu składają się: tańce i śpiewy z mi. in. z regionu Krakowa, Śląska, Rzeszowa, Beskidu Śląskiego, Spisza, Lublina, Kurpiów, oraz tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur, kujawiak.

Do tej pory może on poszczycić się wieloma koncertami i przedsięwzięciami artystycznymi. Zespół wystąpił w  ponad stu koncertach w kraju i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Koncertował między innymi w Turcji, Maroko,  Kazachstanie,  Hiszpanii, na Ukrainie, Litwie, Portugalii na Wyspach Azorskich, Holandii, Węgrzech, Bułgarii Holandii, na Sardynii w Chorwacji, Grecji, czy w Japonii.

W swojej ofercie programowej Zespół proponuje m.in. koncert „Polska to jest wielka rzecz”. Jest to program przygotowany z okazji 11 listopada – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawiany był wielokrotnie we Lwowie, Wilnie, Stanisławowie, Warszawie. Koncert wiosenny „Zatańczmy wiosnę”, przyniósł Zespołowi wielki sukces w Operze Lwowskiej z okazji Dnia Dziecka , a także na deskach warszawskich teatrów: Kwadrat, Dramatyczny, salach widowiskowych Dowództwa Garnizonu Warszawa i Akademii Obrony Narodowej  kilkakrotnie na scenie amfiteatru w Parku Sowińskiego na Woli.

W maju z okazji kolejnych rocznic Uchwalenia Konstytucji 3-go maja wraz z Towarzystwem Patriotycznym Zespół prowadzi i tańczy poloneza na Placu Zamkowym w Warszawie.

W grudniu śpiewa kolędy na uczelnianej wigilii, a także niejednokrotnie występuje z koncertami kolęd w Kościele Akademickim św. Anny i innych kościołach Warszawy.

W roku 2013 zdobył II nagrodę na Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza.

Najbardziej aktualne wydarzenie i sukces Zespołu Pieśni i Tańca SGH

W lipcu  2016 r. zespół odniósł wielki sukces podczas turnee koncertowego w Japonii.

Pod egidą Jana Makólskiego Toho naszego instruktora tańca i przy udziale zespołu, 2500 tyś. Japończyków zatańczyło Poloneza, który był specjalnie na tę okazję skomponowany przez kompozytora, aranżera Dariusza Łapińskiego współpracującego z naszym zespołem od wielu lat. „Uroczysty Polonez Przyjacielski” połączył Kraj Kwitnącej Wiśni z Polską.

Film z Poloneza w Japonii:

Zapraszamy, 15 stycznia na godz. 17.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu na mszę św. i koncert kolęd.

Menedżer ZPiT SGH - Anna Markowska,

Przygotowanie grupy wokalnej - Jerzy Sawicki,

Prowadzenie kapeli - Jakub Zaleski,

Dyryguje - Ilina Sawicka.

Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej www.zpitsgh.pl

Anna Markowska

Menedżer i opiekun ZPiT SGH