„Impresje natury” to tytuł kolejnej wystawy, podczas której zaprezentujemy malarstwo Grażyny Wąsikowskiej. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 grudnia (piątek) o godz. 18.00  w Galerii GOK-u.

Twórczość Grażyny Wąsikowskiej jest już dobrze znana miłośnikom sztuki w Grójcu i nie tylko. Już nie raz prezentowaliśmy jej niezwykle barwne i klimatyczne obrazy w naszej Galerii. Autorka należy do Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Grójeckiej oraz jest związana z Nieformalnym Stowarzyszeniem Plastyków Ziemi Rawskiej. Uzyskała dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Zbigniewa Wożniaka na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień mieszka w Żdżarach i tam też pracuje w szkole podstawowej jako nauczycielka plastyki i jęz. polskiego.

Uprawia przede wszystkim malarstwo olejne, ale też akrylowe, witrażowe i pastele. Okazjonalnie wykonuje artystyczne malarstwo ścienne i biżuterię. Swoje prace prezentowała podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Lublinie, Puławach, Rawie Mazowieckiej, Warszawie.

Obrazy Grażyny Wąsikowskiej to uchwycenie nastroju wybranego fragmentu rzeczywistości, czy też po prostu czysto malarska zabawa kolorem, fakturą i światłem, gdzie temat potraktowany został dość swobodnie lub całkiem abstrakcyjnie.

Na wystawie w Galerii GOK-u zobaczymy jej najnowsze prace, które z pewnością zrobią na Państwu wyjątkowe wrażenie. Mnie osobiście oczarowały. Zapraszam zatem na spędzenie z nami pięknego wieczoru wśród naturą inspirowanych impresji autorstwa Grażyny Wąsikowskiej, już 9 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w Galerii GOK-u. Wystawa dostępna do 11 stycznia 2017.

Kurator wystawy: Anna Daria Merska