Wystawa rysunku i malarstwa 17.02. - 7.03.2017, otwarcie: 17 lutego (piątek) godz. 18:00, Galeria Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Jaki sens miałoby nasze życie, gdyby nie zamiłowanie do kogoś albo czegoś? Jak wyrazić to, co trudno jest ubrać w słowa? Na tego typu pytania odpowiedź odnajdujemy w swym wnętrzu. Bo mamy poczucie, że chce nam się chcieć. Bo nasze życie przejawia się w twórczym działaniu. Bez tego wystawa Sztuka Pasją nigdy by nie powstała.

Już wkrótce w Galerii GOK-u owocami swej pracy artystycznej podzielą się z nami twórcy obcujący ze sztuką w zaciszach domowych, w chwilach wolnych od tzw. pracy. Chwile, kiedy wszystko inne odchodzi w dal i pozostaje owa upragniona czynność, są bezczasem. Może to być malowanie na kawałku papieru jakiegoś motywu roślinnego, zapis fotograficzny lub filmowy dokonany podczas spaceru w ogrodzie. Odkrywamy przestrzenie pozornie już znane. Ale każda chwila jest tą jedną jedyną, drugiej takiej samej nie będzie już w naszym życiu. Jak ją uchwycić? Idąc przez życie z pasją, często przekonujmy się, jak ulotne i zmienne jest to, co nas - w sensie duchowym i materialnym - otacza. Próbujemy to „coś” zatrzymać i utrwalić. I tu zmierzamy się m.in. z warsztatem pracy twórczej. Bez samodyscypliny daleko nie zajedziemy w tej podróży. Bo pasja to także trud, który wkładamy w to, co robimy. A po co w ogóle tworzymy? Odpowiedź zna serce.

Autorzy prac:
Wiesława Adamowicz
Aleksandra Babska
Katarzyna Czernek
Bolesław Denis
Małgorzata Dusza
Sebastian Erber
Justyna Fruba-Borkowska
Zofia Gembarzewska-Adach
Bożena Grzejszczyk
Jolanta Lusa
Katarzyna Martyniak
Daniel Nowak
Halina Polkowska
Barbara Przybytniak
Patrycja Rusin
Anna Ryszkowska
Patrycja Winiarek
Karolina Wróblewska

Zapraszam Państwa serdecznie 17 lutego (piątek) o godz. 18:00 do Galerii GOK-u na otwarcie wystawy zbiorowej Sztuka Pasją. Niektórzy autorzy po raz pierwszy zaprezentują swoją twórczość szerszej publiczności. Bądźmy razem z nimi. Zapowiada się uczta artystyczna.

Kurator wystawy: Anna Daria Merska