Już niebawem, bo 11 kwietnia o godz. 18.00 w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór afrykański.

Podczas wieczoru mieszkanka Grójca - Anna Makowska opowie o swojej wyprawie na Czarny Ląd, a muzycy z Zespołu Foliba: Łukasz Dembiński i Dariusz Mikłasz przeniosą nas w gorące afrykańskie klimaty.

Anna Makowska - leśnik - z wykształcenia (SGGW w Warszawie, Wydział Leśny), przyrodnik - z zamiłowania, pedagog, mama Lilki. Tworzy i prowadzi zajęcia dla dzieci w formie warsztatów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Jej reprotaże i felietony ukazują się w lokalnym miesięczniku "Życie Grójca", współpracuje również z edukacyjnym magazynem dla dzieci "Tropami przyrody", autorka tekstów w serwisach "Dzieci są ważne" i "Ulica ekologiczna". Miłośniczka podróży i Afryki.

Łukasz Dembiński - założyciel zespołu Foliba. Pasjonat muzyki i kultury Zachodniej Afryki.Na swoim koncie ma kilkaset zagranych koncertów w Polsce i za granicą. Prowadzi liczne warsztaty gry na bębnach afrykańskich.

Dariusz Mikłasz - bębniarz pochodzący z Wrocławia, muzyk zespołu Foliba. Podróżnik, badacz
kultur plemiennych, poliglota. Na swoim koncie ma kilkaset zagranych koncertów. Prowadzi warsztaty gry na djembe. Od lat podróżuje do krajów Zachodniej Afryki gdzie zgłębia tajniki rytmu u lokalnych mistrzów
(Gwinea, Senegal, Burkina Faso, Mali).