22 kwietnia o 10:00 (sobota) ruszy kolejny Dzień Ziemi. Najwyraźniej impreza ta wpisała się na stałe w grójecką wiosnę. Startujemy seansem filmowym - „Vaiana: skarb oceanu”. Równolegle ruszą wszystkie warsztaty w nurcie „eko” rozsiane między parkowymi drzewami.
Będzie można zrobić magiczną lalkę motankę, gliniany gar, owadzi domek, autorski wazon i … sami się przekonacie.

W czasie, w którym drzewa wycinane są masowo wokół nas, zbierzcie wszelkie odpady nadające się do recyclingu i przyjdźcie wymienić je na młode drzewka, które z radością posadzicie. I – od razu dodam – nie bedzie to żadna polityczna manifestacja...
Podczas Dnia ziemi odbędzie się również wyprzedaż garażowa (w godz. 9.00-13.00, parking przy GOK).
Na bazarze będzie można kupić cuda na kiju, a pewnie i takie bez kija się znajdą, a nawet kokedamy. Nie wiecie co to kokedamy? W parku podczas Dnia Ziemi z pewnością się przekonacie.
O 11:30 zaczynamy warsztaty bębniarskie, które dość płynnie przejdą w koncert o 13:00.
A po koncercie... cóż, przyjdzie nam znów czekać rok na kolejny Dzień Ziemi.

AM