Do konwentu Geek Expansion pozostał niecały miesiąc, ale już teraz zapraszamy fanów kina oraz fantastyki do Grójeckiego Ośrodka Kultury, do udziału w bezpłatnych prelekcjach naszych wspaniałych gości!

Pierwszy z nich, Szymon Żakiewicz (pisarz oraz zapalony miłośnik fantastyki) wprowadzi początkujących miłośników literatury fantasy, horroru oraz science-fiction w podstawy tego zacnego gatunku na prelekcji „ABC Fantastyki”. Podczas wykładu przedstawi najważniejszych autorów oraz serie książkowe, które stały się inspiracją dla wielu późniejszych twórców filmów, komiksów, gier wideo i gier planszowych. Prelekcja odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o 10:00, szczególnie polecamy ten wykład młodzieży.

Drugą prelekcją, którą poprowadzi wspólnie z założycielem Grójeckiego Klubu Gier i Fantastyki GROFAN (organizator imprezy), Łukaszem Haśkie, jest „Arnold – legenda kina”. Absolutnie nikt, kto interesuje się zarówno kinem akcji jak i filmową fantastyką nie może nie znać Arnolda Schwarzennegera. Jak się okazuje, pochodzący z Austrii kulturysta od początku kariery mocno angażował się w produkcję artystyczną filmów ze swoim udziałem, począwszy od słynnego Conana Barbarzyńcy (1982), Terminatora (1984), Predatora (1987) po kultowego Terminatora 2 (1991) i Pamięć Absolutną (1990). Gwiazdor nieustannie motywował reżyserów oraz scenarzystów do wytężonej pracy i dopieszczania najmniejszych szczegółów tych produkcji. By posłuchać o kulisach powstawania filmowych hitów lat 80. i 90., zapraszamy w niedzielę 13 sierpnia o 10:00.

Kolejnym prelegentem, który wystąpi na konwencie gier i fantastyki będzie Stanislaw Mąderek, reżyser, producent filmowy, wielki fan serii Star Wars. W sobotę 12 sierpnia o 13:00 opowie o komputerowych efektach specjalnych (CGI) wykorzystywanych we współczesnym przemyśle filmowym i produkcji gier, w tym o sesji motion capture, fotogrametrii, green screen, projektowaniu obiektów 3D, technologii VR oraz produkcji filmów 360'. Prawdziwa gratka dla entuzjastów nowych technologii oraz gier wideo!

Wszystkie prelekcje odbędą się w sali widowiskowej GOK. Wstęp wolny!