Zapraszamy do udziału w warsztatach malarskie z Nice Vasilevem, które odbędą się w sobotę 26 maja w Galerii GOKu w trzech grupach wiekowych.

Nice Vasilev jest artystą pochodzenia macedońskiego, który jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracownia malarska w klasie prof. Ludwika Maciaga. W latach 1971/72 studiował w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Sofii. Prezentował swoje obrazy podczas ponad 30 indywidualnych oraz wielu grupowych wystaw w Macedonii i za granica, m.in.: w Polsce, Bułgarii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji. W 2013 roku przebywał w Paryżu na rezydencji sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury w Skopje. Otrzymał wiele nagród, a wśród nich: (1987) nagroda Jugosłowiańskiego portretu w Tuzli; (2000, 2008) nagroda Dimitra Pandilova przydzielona przez Towarzystwo Artystów Macedonii; (2012) nagroda "Osten" Światowej Galerii Rysunku w Skopie; (2013) nagroda Grand-prix Światowej Galerii sztuki Skopje roku; nagroda Artysty Roku 2014.

Podczas warsztatów Nice Vasilev wprowadzi nas w tajniki posługiwania się pastelą. Wbrew pozorom pastel to technika malarska, w której używa się wielobarwnych „kredek”. Nie wymaga wody ani innego typu rozpuszczalnika. Obraz wykonany w tej technice zbliżony jest do rysunku, jednak posiadane przez pastel właściwości malarskie.

Do udziału w zajęciach zapraszamy:
dzieci w wieku 9 – 11 lat - godz. 12:30 – 14:00
młodzież 12 – 18 lat - 14:00 – 15:30
oraz dorosłych – 16:00 – 18:00.
Nie trzeba mieć szczególnych umiejętności, wystarczy chęć otworzenia się na własną kreatywność i potrzeba tworzenia. Organizator zapewnia podstawowe materiały tj. suche pastele (12 kolorów) oraz papier.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zatem proszę zgłaszać się na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS na tel. 509653853.