💥W sobotnie południe na parkingu przy Grójeckim Ośrodku Kultury pojawił się wielki Kogut, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców 💥.Kogut przybył do nas z odległego, dziewiętnastego wieku, by przypomnieć o ówczesnej, z nim związanej, tradycji🐓. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was jarmark kultury ludowej pod nazwą "Święto Kogutka Grójeckiego", w ramach którego nasz bohater - Kogut w asyście strażaków wraz z furmanką i Kapelą Bialską powędrował ulicami miasta z orszakiem Grójczan👭🧑‍🤝‍🧑.Było mnóstwo atrakcji, a świętowanie rozpoczęliśmy tanecznym krokiem przy "Polonezie Grójeckim"💃. Nie zabrakło też "Klapoka" - popularnego tańca ludowego, który został odtańczony przez osoby zaprzyjaźnione z GOK-iem. Ze sceny bawili nas i zapraszali do wspólnej zabawy: Chór Miasta Grójec, Kapela Niwińskich, Kapela Bialska, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Nowomiejskiej oraz Kapela Piotra Bińkowskiego🎼🎶. Pod sceną aż furczało od obertasów i kujawiaków. Dla najmłodszych nie lada atrakcją były przejażdżki furmanką po Grójcu i foto budka. Okoliczne koła gospodyń wiejskich i rękodzielnicy wystawili swoje wyroby, które były chętnie nabywane przez uczestników święta😊. Zorganizowaliśmy także konkurs na tradycyjną potrawę polską, w którym najsmakowitszą okazał się chłodnik🥣. Rozdaliśmy cenne nagrody. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Burmistrza GiM Grójec, a sfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021" i we współpracy ze sponsorami.
❗Przy okazji zebraliśmy 20 litrów najcenniejszej substancji ratującej zdrowie i życie. Widać można połączyć przyjemne z ważnym❗
💓Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Grójca i okolic za wspólną, niezapomnianą zabawę. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Państwu wielu pozytywnych wrażeń i emocji oraz, że Święto Kogutka Grójeckiego wpisze się na dobre w kalendarz naszych corocznych imprez💓.
Oto fotorelacja, a niebawem będzie można obejrzeć reportaż z wydarzenia.